Not logged in | Log in | Sign Up
Dnia 15 czerwca 2008 we Wrocławiu odbędą się obchody 115 rocznicy uruchomienia tramwaju elektrycznego we Wrocławiu.
Od godziny 10 zapraszamy na zajezdnię IV przy Powstańców Śląskich. W programie:
- możliwość poprowadzenia tramwaju
- wystawa autobusów
- prezentacja zajezdni
O godzinie 15:00 na miasto wyruszy PARADA TRAMWAJOWA. Trasa parady:
ZAJEZDNIA IV (wyjazd godz. 15:00) → Powstańców Śląskich → Świdnicka →
Plac Teatralny → Widok → Szewska → Grodzka → Most Uniwersytecki →
Drobnera → Plac Bema → Sienkiewicza → Wyszyńskiego → Most Pokoju →
Plac Społeczny → Kujawska → Traugutta → Plac Społeczny → Most Pokoju →
Wyszyńskiego → Sienkiewicza → Plac Bema → Św. Jadwigi → Grodzka → Nw.
Świat →
Kazimierza Wielkiego → Krupnicza → Podwale → Świdnicka → Plac teatralny →
TEATRALNA
Tramwaje uczestniczące w paradzie:
LH Berolina - po paradzie Plac Teatralny → Park południowy
LH Standard #1217 - po paradzie Plac teatralny → Oporów
Konstal N #1332 - po paradzie Plac teatralny → Tarnogaj
Konstal 102N #2002 - poparadzie Plac teatralny → Bałtycka (przez Poniatowskiego)
Konstal 102Na - #2056 - Sępolno (przez Sienkiewicza)
Konstal 105Na - #2278+2279 - Krzyki (przez Grodzką)
Protram 205 WrAs #2705 - Kwiska (przez Grodzką)
Skoda 16T #30XX - Grabiszynek (przez Dw. PKP).
Z tej okazji również zawiesza się kursowanie linii ZLT na swojej stałej trasie i w zamian za to uruchamia się specjalną linię dowozową:
Szewska - Grodzka - Opera - Powstańców Śląskich - Krzyki. Linia z Opery odjeżdża o pełnych godzinach: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00.
Zapraszamy.